Downstream Users of Chemicals Co-ordination Group (DUCC) to organizacja zrzeszająca europejskie stowarzyszenia reprezentujące branże „downstream” – dalszych użytkowników, które formułują lub wprowadzają mieszaniny chemiczne na rynek dla użytkowników końcowych.
Jej głównym celem jest wsparcie w procesie wdrażania rozporządzeń REACH i CLP poprzez ułatwianie współpracy między członkami, a także prowadzenie rozmów z decydującymi instytucjami UE, aby zapewnić uwzględnienie ich potrzeb w procesach legislacyjnych.
Członkowie DUCC reprezentują przedstawicieli wiele sektorów — od kosmetyków i detergentów, przez aerozole, farby, tusze, tonery, środki do druku, kleje i uszczelniacze, chemię budowlaną, kompozycje zapachowe, środki dezynfekujące, środki smarne, aż po dystrybutorów chemikaliów.
Te stowarzyszenia odgrywają kluczową rolę poprzez wsparcie przedsiębiorstw od mikro po duże, promując najlepsze praktyki wspierające zrównoważony rozwój i innowacje.
Więcej informacji o stowarzyszeniach członkowskich
International Association for Soaps, Detergents and Maintenance Products (A.I.S.E) – Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości reprezentuje europejskich producentów środków czystości i produktów do konserwacji. Stowarzyszenie opracowuje wytyczne i inicjatywy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa produktów i ochronę środowiska.
Technical Association of the European Lubricants Industry (ATIEL) – Stowarzyszenie Przemysłu Środków Smarnych to organizacja non-profit reprezentująca wiedzę i doświadczenie czołowych producentów i dystrybutorów olejów silnikowych w Europie i na świecie. Skupia się na tworzeniu najlepszych praktyk oraz standardów jakości i wydajności środków smarnych.
European Council of the Paint, Printing Ink, and Artist’s Colours Industry (CEPE) – Europejska Rada Przemysłu Farb, Farb Drukarskich i Farb Artystycznych reprezentuje producentów farb, tuszów drukarskich i materiałów dla artystów.
Cosmetics Europe – stowarzyszenie reprezentujące przemysł produktów kosmetycznych i do higieny osobistej. Ich priorytetem jest zapewnienie konsumentom dostępu do bezpiecznych, innowacyjnych i zrównoważonych kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała.
European Crop Protection Association – CropLife Europe: Europejskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin reprezentuje przemysł środków ochrony roślin w Europie, promując nowoczesne praktyki rolnicze i innowacje w naukach o roślinach.
European Federation for Construction Chemicals (EFCC) – Europejska Federacja Chemii Budowlanej reprezentuje firmy zajmujące się chemią budowlaną (zarówno producentów surowców do chemii, jak i producentów chemii budowlanej). EFCC działa jako rzecznik przekazując poglądy branży budowlanej na kwestie dotyczące zarządzania produktami, standaryzacji, innowacji i zrównoważonego rozwoju.
European Aerosol Federation (FEA) – Europejska Federacja Aerozoli FEA to głos przemysłu aerozolowego w Europie, reprezentujący producentów, dostawców i krajowe stowarzyszenia. Federacja pracuje nad wzmocnieniem konkurencyjności branży, działa na rzecz osiągnięcia zrównoważonego wzrostu gospodarczego poprzez skupienie się na odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.
European Association of Chemical Distributors (FECC) – Europejskie Stowarzyszenie Dystrybutorów Chemicznych reprezentuje przemysł dystrybucji chemikaliów, podkreślając znaczenie odpowiedzialnej dystrybucji i zrównoważonych praktyk. Organizacja wspiera zgodność z regulacjami oraz promuje rolę dystrybutorów w łańcuchu dostaw poprzez pozyskiwanie, opracowywanie, marketing i dystrybucję szerokiej gamy specjalistycznych substancji chemicznych i składników.
Association of the European Adhesive & Sealant Industry (FEICA) – Stowarzyszenie Europejskiego Przemysłu Klejów i Uszczelniaczy. Organizacja umożliwia współpracę interesariuszy w zakresie kwestii regulacyjnych i technicznych.
Imaging and Printing Association (I&P Europe) to europejskie stowarzyszenie producentów produktów i dostawców technologii dla branży obrazowania i drukowania. Produkty członków I&P Europe obejmują materiały konwencjonalne i cyfrowe oraz rozwiązania do ich przetwarzania.
International Fragrance Association (IFRA) – Międzynarodowego Stowarzyszenie Substancji Zapachowych reprezentuje światowy przemysł kompozycji zapachowych, ustalając standardy ich bezpiecznego stosowania w produktach konsumenckich. Stowarzyszenie dąży do odpowiedzialnej produkcji i stosowania kompozycji zapachowych, dbając o bezpieczeństwo konsumentów i środowiska.
Więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej DUCC.